Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

İletişim bilgileri

 • Suzhou Jingli Hidrojen Üretim Ekipmanları Co, Ltd
 • EKLE: No.16, Fengjin Yolu, Wuzhong Bölgesi, Suzhou, Jiangsu, Eyaleti,
 • Çin
 • Hidrojen Üretimi: Su Elektrolizi
  Jul 25, 2018

  Elektroliz, yenilenebilir kaynaklardan hidrojen üretimi için umut verici bir seçenektir. Elektroliz, suyu hidrojen ve oksijene bölmek için elektrik kullanma işlemidir. Bu reaksiyon, bir elektrolizör denen bir birim içinde gerçekleşir. Elektrolizörler, küçük ölçekli dağıtılmış hidrojen üretimi için uygun olan küçük, cihaz boyutundaki ekipmanlardan, doğrudan yenilenebilir veya diğer sera gazı olmayan formlara bağlanabilecek büyük ölçekli, merkezi üretim tesislerine kadar geniş bir yelpazede olabilir. elektrik üretimi.

  O NASIL ÇALIŞIR?

  Yakıt hücreleri gibi, elektrolizörler bir anot ve bir elektrolit ile ayrılmış bir katolden oluşur. Farklı elektrolizörler, esas olarak farklı tipteki elektrolit materyaline bağlı olarak, biraz farklı şekillerde çalışırlar.

  Alkali Elektrolizatörler

  Polimer elektrotlu membran elektrolizatör çizimi.

  Alkali elektrolizörler, katot tarafında üretilen hidrojen ile katottan anottan elektrolit aracılığıyla hidroksit iyonlarının (OH-) taşınması yoluyla çalışırlar. Elektrolit olarak sıvı bir alkali sodyum veya potasyum hidroksit çözeltisi kullanan elektrolizörler, uzun yıllardır ticari olarak temin edilebilmektedir.

  • Su, oksijen ve pozitif yüklü hidrojen iyonları oluşturmak için anotta reaksiyona girer.

  • Elektronlar bir harici devreden akarlar ve hidrojen iyonları seçici olarak memberandan katoda doğru hareket eder.

  • Katodda, hidrojen iyonları, hidrojen gazını oluşturmak için harici devreden elektronlarla birleşir.
   Anot Reaksiyonu: 2H 2 O → O 2 + 4H + + 4e -
   Katot Reaksiyonu: 4H + + 4e - → 2H 2

  BU YOLCULUK NEDEN OLABİLİR?

  Elektroliz yoluyla üretilen hidrojen, kullanılan elektriğin kaynağına bağlı olarak sıfır sera gazı emisyonuna neden olabilir. Elektroliz yoluyla hidrojen üretiminin yararlarını ve ekonomik uygulanabilirliğini değerlendirirken, gerekli elektriğin kaynağı (maliyeti ve verimliliği ile elektrik üretiminden kaynaklanan emisyonlar dahil) dikkate alınmalıdır. Ülkenin birçok bölgesinde, bugünün elektrik şebekesi, salınan sera gazları ve elektrik üretim sürecinin düşük verimi nedeniyle gerekli olan yakıt miktarı nedeniyle elektroliz için gereken elektriğin sağlanması için ideal değildir. Yenilenebilir (rüzgar) ve nükleer enerji seçenekleri için elektroliz yoluyla hidrojen üretimi takip edilmektedir. Bu yollar neredeyse sıfır sera gazı ve kriter kirletici emisyonları ile sonuçlanır.

  Yenilenebilir enerji üretimi ile sinerji potansiyeli
  Elektroliz yoluyla hidrojen üretimi, bazı yenilenebilir enerji teknolojilerinin özelliği olan değişken güç üretimi ile sinerji fırsatları sunabilir. Örneğin, rüzgar gücünün maliyeti düşmeye devam etse de, rüzgârın doğal değişkenliği rüzgar gücünün etkin kullanımına engel teşkil etmektedir. Hidrojen yakıtı ve elektrik enerjisi üretimi, bir rüzgar çiftliğine entegre edilebilir ve bu da sistemin operasyonel ihtiyaçları ve piyasa faktörleri ile üretimi en iyi eşleşmeye kaydırmaya esneklik kazandırabilir. Ayrıca, rüzgar çiftliklerinden gelen aşırı elektrik üretim zamanlarında, yaygın olarak yapılan elektriği azaltmak yerine, elektroliz yoluyla hidrojen üretmek için bu fazla elektriğin kullanılması mümkündür.

  Not etmek önemlidir ...

  • Günümüzde şebeke elektriği, elektroliz için ideal elektrik kaynağı değildir, çünkü elektriğin çoğu, sera gazı emisyonları ile sonuçlanan ve enerji yoğunluğuna neden olan teknolojiler kullanılarak üretilmiştir. Yenilenebilir veya nükleer enerji teknolojilerini kullanan elektrik üretimi, şebekeden ayrı olarak ya da ızgara karışımının büyüyen bir parçası olarak, elektroliz yoluyla hidrojen üretimi için bu sınırlamaların üstesinden gelmek için olası bir seçenektir.

  • Dünya, yenilenebilir elektrik üretim maliyetini düşürme ve karbon yakalama, kullanma ve depolama ile daha verimli kömür bazlı elektrik üretimi geliştirme çabalarını sürdürmektedir. Rüzgar bazlı elektrik üretimi, örneğin, küresel olarak hızla büyüyor. (Energy.gov'dan alıntı)

  Bir çift: Ücretsiz

  Sonraki: Ücretsiz